Image for post
Image for post

Під час минулорічної поїздки до Хорватії для знайомства з її столицею Загребом у мене було буквально кілька годин. Ми приїхали туди вже затемна і щоби встигнути познайомтитися з містом перед ранковим виїздом, довелося вставали на світанку та йти на прогулянку на голодний шлунок. Але воно того вартувало. Загреб багато у чому виявився досить схожим на Львів (в тому числі і за населенням), але при цьому із багатьма своєрідними та цікавими деталями. Пішли дивитися на місцевий транспорт, вулиці та архітектуру.

2. Після приморсько-розслабленого Спліта Загреб відразу справляє враження великого столичного міста з зовсім іншим ритмом життя. …


Image for post
Image for post

Запрошую всіх на чергову прогулянку Львовом. Сьогодні будемо вивчати місця, де не бувають туристи і куди ви наврядчи запросите кохану на побачення. Жодного інстаграмного центру — тільки новобудови та колишні промзони. Погнали!

2. Стартуємо з мосту над залізницею на вулиці Кульпарківській з видом на здоровенний ЖК Парус Сіті на території колишнього заводу бетонних конструкцій. Коли його добудують, з верхніх поверхів відкриється непоганий вид на район вулиці Коновальця, але поки будівельний паркан на місці і проходу всередину немає.


Image for post
Image for post

Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії краще прокладати — по центрі вулиці чи збоку біля тротуару? У минулому дописі про оновлену Хуторівку я трохи зачепив цю тему, а сьогодні хотів би зупинитися на ній детальніше.

2. Як я вже сказав, загалом є два основних способи розміщення виділених смуг — у правій смузі прямо біля тротуару та на осі вулиці. (Про всякі фантастичні та дорогі штуки типу окремих естакад ми зараз говорити не будемо.)


Image for post
Image for post

Скористався вчора гарною погодою та прогулявся вздовж вулиці Хуторівка, яку щойно відкрили після реконструкції. Тому давайте разом подивимося, що вийшло, порівняємо з тим, що було та трохи пофантазуємо, як могло би бути. Трохи згодом буде також відео на моєму Ютуб-каналі — підписуйтеся, щоби не пропустити :)

2. Починаємо нашу прогулянку з Сихівського мосту.


Image for post
Image for post

Цієї суботи так вдало вийшов погуляти, що зустрів на вулиці старовинний трамвай Sanok SW1, якому, на хвилиночку, вже стукнуло 111 років. Торік його капітально відремонтували у майстернях Львівелектротрансу і тепер він не лише радує своїм ностальгічним виглядом, а й їздить. Не втримався, побіг за ним та зробив ще кілька фоток.

2. Людей на зупинці можна було би видати за ровесників трамвая, але новобудова на фоні видає, що на дворі не 1909 рік.


Image for post
Image for post

Днями випала нагода потрапити на дах одного з будинків ЖК Семицвіт і хоча це був далеко не найвищий будинок комплексу — види з нього все одно виявилися шикарними. Поспішайте побачити)

2. Загалом цей район на вулиці Шевченка останніми роками дуже активно забудовується — прямо навпроти нас ще один великий комплекс під гордою назвою Велика Британія. Шпиль Ельжбети на цьому фото єдине, що дозволяє впізнати на цьому фото саме Львів.


Image for post
Image for post

Штош, погода зіпсувалася достатньо, щоби знов потягнуло переглядати фото з недавньої поїздки до Хорватії тому час написати про цю поїздку невелику розповідь. Чесно кажучи, я абсолютно не планував, що цього року ще кудись поїду, але все сталося дуже несподівано та швидко — “ми думаємо на тиждень махнути до Хорватії, виїзд післязавтра. Хочеш з нами?”. Звісно, хочу.

2. Подорож карантинного періоду це досить специфічна штука. Країн, куди можна поїхати, зараз буквально одиниці і дорога починалася навіть не з пакування сумок, а зі здачі ПЛР-тесту для перетину кордону хорватського кордону. Хорватія на кордоні вимагає негативний тест, зроблений не більше, ніж за 48 годин до перетину кордону. Довелося вставати затемна та їхати здавати тест на 7 ранку аж у Рясне, бо тільки там було вільне місце. …


Image for post
Image for post

Записував сьогодні відео про львівський житловий комплекс Америка і у процесі вдалося потрапити на дах одного з будинків. На першому фото — вид у сторону вулиці Володимира Великого.
Монтаж відео ще попереду, а поки — трохи панорам, які відкриваються звідти. До речі — підписуйтеся на канал, щоби не пропустити оновлення.

2. Найбільш впізнаваними у цьому комплексі є два 16-поверхові будинки з похилим силуетом.


Image for post
Image for post

Я давненько не постив повноцінних прогулянок Львовом, а ви, судячи з коментарів, також за ними дуже скучили, тому саме час пройтися нетуристичним Львовом та ще раз насолодитися теплими теплим серпневим вечором. У сьогоднішній програмі — вулиця Золота, єврейський цвинтар на Янові, Кортумова гора та інші цікаві місця. Го!

2. Стартуємо з центру та рухаємося у сторону нетуристичних та колоритних місць.


Image for post
Image for post

Трохи погуляв сьогодні містом з київськими друзями, небайдужими до урбаністики, показуючи, що в нас нового, трохи у процесі пофоткав, так що зараз буде невеликий пост-прогулянка.

2. Почали, звісно ж, з Двірцевої. Друзі-кияни приїхали туди машиною та спокійно запаркувалися на напівпорожньому паркінгу Укрзалізниці.

Alexander Shutyuck

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store