Інженерія та естетика

Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний проект, але його авторам вдалося трохи підпортити вуличну естетику. Вже почали ставити опори і вони зроблені з блискучої оцинковки.

2.Тепер вся вулиця через кожні 30 метрів буде утикана блискучими трубами, схожими на ракети Елона Маска, які взагалі ніяк не в’яжуться з оточенням. Крім того, у яскравий сонячний день їхні бліки цілком можуть відволікати водіїв від більш важливих речей.

3. І в принципі не треба далеко ходити, щоби побачити, як треба — буквально поряд на Двірцевій всі нові опори пофарбовані матовою сірою фарбою. Вони не блищать, не виділяються на фоні оточення та не привертають до себе зайвої уваги, а просто виконують свою функцію.

4. Зовсім інша справа.

5. І ще докупи кілька закордонних прикладів. Центральний проспект французького Гренобля — всі стовпи та інші вуличні елементи пофарбовані у матовий сірий на не вирізняються на фоні оточення.

6. Аналогічно у Кракові.

7. Те саме у Роттердамі.

8. І у Франкфурті.

9. І у Варшаві та ще десятках міст.

10. Звісно, десь можна зустріти і світлі опори, але все одно вони матові і не виблискують на сонці, наче космічна ракета. Схоже, що наша Кульпарківська вже буде з блискучими опорами, бо, скоріш за все, жодних вимог до цього у техзавданні не прописали і будівельники зробили, як їм простіше. Тут вже мабуть нічого не зміниш, але хотілося би, щоби у майбутньому все ж цьому приділяли більше уваги та не забували і про естетику таких речей також.

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.