Інженерія та естетика

Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний проект, але його авторам вдалося трохи підпортити вуличну естетику. Вже почали ставити опори і вони зроблені з блискучої оцинковки.

2.Тепер вся вулиця через кожні 30 метрів буде утикана блискучими трубами, схожими на ракети Елона Маска, які взагалі ніяк не в’яжуться з оточенням. Крім того, у яскравий сонячний день їхні бліки цілком можуть відволікати водіїв від більш важливих речей.

3. І в принципі не треба далеко ходити, щоби побачити, як треба — буквально поряд на Двірцевій всі нові опори пофарбовані матовою сірою фарбою. Вони не блищать, не виділяються на фоні оточення та не привертають до себе зайвої уваги, а просто виконують свою функцію.

4. Зовсім інша справа.

5. І ще докупи кілька закордонних прикладів. Центральний проспект французького Гренобля — всі стовпи та інші вуличні елементи пофарбовані у матовий сірий на не вирізняються на фоні оточення.

6. Аналогічно у Кракові.

7. Те саме у Роттердамі.

8. І у Франкфурті.

9. І у Варшаві та ще десятках міст.

10. Звісно, десь можна зустріти і світлі опори, але все одно вони матові і не виблискують на сонці, наче космічна ракета. Схоже, що наша Кульпарківська вже буде з блискучими опорами, бо, скоріш за все, жодних вимог до цього у техзавданні не прописали і будівельники зробили, як їм простіше. Тут вже мабуть нічого не зміниш, але хотілося би, щоби у майбутньому все ж цьому приділяли більше уваги та не забували і про естетику таких речей також.

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.

--

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Alexander Shutyuck

Alexander Shutyuck

More from Medium

Farm Tales Chapter 11 “Eddie”

Dance Cast S01 E14: Wrapping Season One, Looking Forward to Season Two

Standing against a yellow background, a laughing middle aged, white woman in pink glasses, black button down shirt, and headphones holds a large microphone

Solice whitelist-last 20 hours

Introduce to LunarDAO