Ідеї для Вінниці

У Вінниці думають над реконструкцією проспекту Коцюбинського — однієї з головних артерій міста, яка поєднує центр із залізничним вокзалом. Місце важливе та знакове, тому дуже важливо знайти максимум нових ідей та опрацювати якнайбільше можливих сценаріїв. Для цього тут вирішили застосувати незвичну для України процедуру — оголосили загальноукраїнський відбір команд, кожна з яких мала показати свій попередній досвід у роботі з питаннями міського планування, транспорту та благоустрою.

Співорганізаторами процесу стали міська влада Вінниці, німецька організація GIZ та швейцарський секретаріат з питань економічного співробітництва та розвитку SECO, а одним з головних ініціаторів — швейцарський урбаніст Урс Томанн, який свого часу розробив Комплексну стратегію розвитку Вінниці. Оцінивши всі заявки, конкурсна комісія відібрала три команди, кожна з яких у наступні два місяці повинна запропонувати своє бачення розвитку вулиці та довколишнього району.

Важливе уточнення. Під час стартового заходу журналісти часто питали, які саме ідеї учасники запропонували та як зміниться проспект Коцюбинського. На цьому етапі ще ніхто не робив жодних пропозицій — поки всі лише отримували вхідну інформацію, знайомилися з місцем та задавали організаторам запитання. Напрацювання ідей ще чекає попереду.

Верхнє фото зі сторінки Агенції просторового розвитку Вінниці.

2. Так “пацієнт” виглядає із космосу. Червоним позначено сам проспект понад 2 км завдовжки, який тягнеться від мосту через Південний Буг аж до залізничного вокзалу. Жовтим пунктиром позначено вузлові місця, які потребують особливої уваги — великі перехрестя, центральний ринок та привокзальна площа.

3. Загалом організатори отримали 16 заявок, з-поміж яких обрали три команди, кожна з яких має запропонувати своє бачення та отримати за це банку варення та корзину печеньок винагороду у 250 тис. грн.

4. Конкуренція за попадання у трійку була дуже серйозна. Свої заявки подали майже усі найсильніші команди, які займаються в Україні темою міського розвитку. Зважаючи на це, я внутрішньо був готовий до прольоту, тому було особливо приємно дізнатися, що наша заявка, подана від ЛКП “Інститут просторового розвитку” у підсумковому протоколі набрала найбільше балів та посіла перше місце. До своєї заявки в якості прикладів ми додали такі роботи, як проект реконструкції площі Двірцевої у Львові, дизайн пішохідних просторів вул. Бандери та концепцію розвитку пішохідних зон у центральній частині Львова.На цьому фото якраз видно всю нашу команду — мікрофон тримає наш легіонер з Одеси Костя Ємельянов, далі Павло Сирватка, Саша Сладкова, за нею я та Ігор Могила. Підтримати нас морально під час відкриття приїхав директор ІПР Олег Шмід.Праворуч на фото видно Урса Томанна.

5. Окрім нас до фінальної стадії прийшли громадська організація Urban Curators з Києва та проектна студія Urban Consulting Group з міста Івано-Франківськ. Окрім них також над своїм баченням буде працювати ще одна команда з Вінниці.

Цікаво, що у складі однієї з львівських команд в якості спеціаліста по транспорту подавався широко відомий у вузьких колах заслужений Валерій Іванович Чернишов, однак їхня заявка не набрала достатньої для проходження кількості балів.

6. Детальнішу розповідь я напишу згодом, а поки в якості ілюстрації теперішнього вигляду проспекту Коцюбинського — скріншот із гуглопанорам. Зараз тут шість смуг асфальту, половину з яких у будні дні з’їдає хаотичне паркування, хаос вивісок та замучені обрізкою дерева (панорама вже сильно відстає від реальності).

7. Тому тепер майже неможливо повірити, що колись те саме місце виглядало зовсім по-іншому — тут був зелений бульвар та пряма трамвайна лінія між вокзалом та центром міста. Чи відновлювати її? Чи змінювати структуру вилиці? Як мають розвиватися довколишні квартали? Пошук відповідей на ці запитання ще попереду. Але сам факт постановки цього питання це вже половина успіху.

Дивіться також:

Один день у Вінниці

Біла заздрість

Tags: вулиця, вінниця, проект

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.