Як могла би виглядати привокзальна площа у Брюховичах

Якось (а точніше ще влітку 2018 року) я розказував про початок роботи над проектом площі біля залізничної станції у Брюховичах. Далі концепцій тоді справа не пішла, але картинки за терміном давності, думаю, можна показати.

2. Детальніше про вихідні дані можна почитати тут, але загалом бачення керівництва Брюховичів звучало приблизно так — “Скоро Укрзалізниця проведе до Брюховичів євроколію, тому площу перед вокзалом треба перевтілити так, щоби вона була готовою зустрічати гостей з Європи та була зроблена на рівні кращих європейських аналогів.

3. Особливо багатою на аналоги виявилася Швейцарія, де просто неймовірна кількість схожих за масштабом та дуже продуманих залізничних станцій.

4. В результаті вийшли кілька варіантів. Перший — замість безрозмірного перехрестя кільцева розв’язка швейцарського типу з велосмугами на підходах, автобусними зупинками на протилежних сторонах, місцями для висадки з таксі та невеликим сквером.

5. Другий варіант — мінус сквер, плюс кільце видовженої форми.

6. Третій варіант — Т-подібне перехрестя та окремий заїзд для посадки-висадки до приватних авто та таксі.

7. Перший варіант з того всього виглядає найбільш оптимальним, тому зробив до нього ще ось такі схематичні візуалки.

8.

9. Загалом кільцева роз’язка зробила би рух тут більш безпечним та прогнозованим, так само, як і перехід вулиці пішоходами.

10. Вид на станції з нового скверу.

11. Автобусна зупинка поряд зі станцією.

12.

13.

14. Ось така була пропозиція. Щоправда, приблизна вартість реалізації такого проекту з усією інженерією, зупинками, меблями та озелененням, схоже, виявилася для сільради занадто високою. Принаймні, наскільки я знаю, більше вони на зв’язок з цього приводу не виходили. Але картинки лишилися. Хай хоч тут повисять.

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.