Хрущовка 2.0

Alexander Shutyuck
3 min readAug 17, 2023

Листопад 2014

Мабуть у кожному українському місті є такі будинки. Колись вони дали можливість багатьом сім’ям отримати власне окреме житло, однак на сьогоднішній день вони помітно втомилися від життя і потребують модернізації, в першу чаргу з точки зору енергоефективності. Вже більше місяця тому я накинув візуалізації того, як могла б виглядати модернізована хрущівка, але все ніяк не було часу викласти їх сюди. І ось, нарешті, викладаю їх сюди.
1. Спочатку експериментував з різноманітними надбудовами на даху, однак всі вони виглядають досить потворно і тягнуть величезні витрати на переробку комунікацій, що може зробити весь проект надто дорогоим та нерентабельним. Тому в кінцевому підсумку я зупинився на утепленні фасаду та організації на частині даху напівприватного простору, доступ до якого мали б лише мешканці кожного під’їзду. Інша частина даху використовується для розміщення теплових колекторів, які забезпечували б будинок гарячою водою.

2. Всі балкони скляться в одному стилі. Щоби балкон лишився-таки балконом, це може бути легке безрамне розсувне засклення, як ось тут.

3. Протилежний фасад виглядає ось так.

4. До під’їздів добудовуються вхідні групи з пандусами.

5. Вони створюють додаткову площу, де можна ненадовго лишити в теплі дитячий візок чи ровер. При бажанні тут можна ще й ліфт добудувати, як це роблять німці.

6.

7.

8. А так виглядає дахова тераса. Для зручного виходу на неї треба добудувати ще один марш сходів та зробити над ним накриття з дверима, ключі від яких будуть лише в мешканців будинку. По периметру даху нарощується огородження. Покриття робиться з терасної дошки. Це, окрім іншого, дозволить захистити дах від перегріву та зробити квартири останнього поверху більш комфортними влітку.

9. Часто люди бояться ставити лавки біля будинку, бо не хочуть, щоб на них тусувалися алкоголіки. В цьому випадку відпочинкова територія є закритою для сторонніх. Тут можна поставити мангал, лавки, озеленення, тренажери, стіл для пінг-понгу і будь-що інше, що захочуть мешканці.

10. Як на мене, посидіти літнім вечором на такому даху з друзями — суцільне задоволення.

11.

12.

13. І ще на додачу ось такі варіанти-мінімум добудови балконів там, де їх немає. Цей — за німецькою технологією на металевих несучих конструкціях.

14.

15. Або ось така ступінчаста конструкція. Хоча з точки зору будівельних норм це, мабуть, найгірший варіант.

16. Ось така картина вийшла. І як вам?

--

--