Вже не скажеш, що фонтани, які дають можливість взаємодіяти з водою є для нас чимось зовсім новим та незвичним — наприклад новий фонтан на площі Митній у Львові став потужним магнітом для багатьох людей, які шукають порятунку від літньої спеки.

Але все одно після цього фонтан на набережній німецького Кьольна справляє враження, багато в чому ще й завдяки тому, яке життя вирує у ньому та довкола.

2. Фонтан Рейнгартенбрюннен знаходиться просто на набережній Рейну у 300 метрах від Кьольнського собору (і відповідно центрального вокзалу також). По суті він являє собою каскад викладених бруківковими хвилями водойм, якими помалу тече вода, що набирається із кількох форсунок у верхній чаші.

3. Така неглибока вода має швидко прогріватися сонцем та набувати комфортної температури.

4. На металевих конструкціях довкола фонтану у перший теплий весняний день ніде було яблуку впасти.

5. Найбільший каскад фонтану викладено великими каменями, якими можна перейти водойму, не намочивши ноги. Чи намочивши — як кому більше подобається.

6.

7. Той випадок, коли купання у фонтані це нормально.

8.

9. Цікаво чи ніхто не каже “А хто відповість, якщо дитина послизнеться на мокрій бруківці, впаде та вдариться?”

10.

11. До речі, оці металеві елементи виглядають досить-таки травматично — це ж можна послизнутися, зашпортатися, вдаритися. Але діти лазять по тому всьому, а їхні батьки, гріючись на сонці, спокійно за тим спостерігають і загалом радіють життю.

12. А чого б не радіти такому життю, власне?

13. В кінці нижньої тераси вода стікає у дренажний отвір. Цікаво, що відбувається з нею далі? Тече у річку чи рециркулюється?

14. Ввечері на фонтані стає менш людно і можна краще роздивитися його деталі.

15. Ці кам’яні вставки виглядають так, ніби колись були частинами якихось старих будівель. Цікаво яких?

16.

17.

18.

19. І як вам такий фонтан? Чи можливе щось подібне у Львові, як гадаєте?

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.