Скейт-парку не буде

Квітень 2016

Маю новину стосовно скейт-парку на Левандівці. Якщо коротко — то його не буде. Громада сказала своє тверде та рішуче НІ цій пропозиції.

Після того, як минулоріч було збудовано новий скейт-парк на вул. Богдана Хмельницького, там відразу закипіло життя. Навіть взимку під снігом його використовувало в якості гірки та з’їжджали з нього на санчатах діти.

Виникла думка, що якщо вже є такий попит, то може варто облаштувати ще кілька таких майданчиків у інших районах міста. Щоби обрати місця, я опублікував в себе в блозі пост з пропозицією запропонувати можливі місця розміщення скейт-парків у Львові. В результаті з’явилася ось така карта. Як видно, кілька ділянок запропонували мешканці Левандівки.

Після цього вже районна адміністрація виступила з пропозицією облаштувати скейт-парк на Левандівці на вільній ділянці на вул. Широкій, до чого спонукала нестача якісних місць дозвілля у цьому районі та ініціативність його мешканців. В результаті з’явився ось цей проект.

Щодо цього проекту було кілька зустрічей — внутрішньо у міській раді та презентація для мешканців у районній адміністрації. Ці зустрічі пройшли цілком позитивно та конструктивно — були переважно невеликі технічні зауваження.

Щоправда на зустрічі у районній адміністрації вирішили провести ще одну презентацію — прямо на місці, щоби залучити більше мешканців. Ця зустріч відбулася минулої суботи 9 квітня і на ній все пішло зовсім не так, як на всіх попередніх. Зібралося чимало людей, але більшість з них були налаштовані досить негативно та агресивно. Розмови не вийшло, бо замість конструктивного діалогу відразу почався гвалт із купою звинувачень, ультиматумів, які часто суперечили одне одному. Одні кричали, що на Левандівці і так купа спортивних секцій — боксу та важкої атлетики — і ніяких лівих скейт-парків їм тут не треба. Інші вимагали зробити футбольне поле, ще інші — дитячий майданчик, ще інші казали, що проти взагалі будь-чого та погрожували поламати все, що буде збудовано. На тих поодиноких людей, які починали казати, що якась альтернатива боксу та штанзі буде дуже доречною відразу шикали: “А ти хто такий/така взагалі? І чого тут за всіх розписуєшся?!?!”.
Ще була одна старша жінка, яка казала, що “колись тут церква хотіла збудувати релігійно-освітній центр для дітей, їм тоді не дали, а тепер, значить якийсь скейт-парк тут вже хочуть робити? Та що ж це таке коїться???”.

Зрештою, лояльні до проекту люди притихли та поступово розійшлися. Лишилося буквально кілька мешканців прилеглих будинків, які лише розгублено знизували плечима та казали, що чимало активних противників ідеї облаштування скверу вони побачили на цій зустрічі вперше.
В результаті тієї шумної зустрічі вирішили провести додаткове анкетування мешканців району. Вчора мав розмову з працівниками районної адміністрації — ті кажуть, що результатом цього анкетування став стос паперів за футбольне поле та проти скейт-парку. Але з футбольним полем є проблема — по-перше, червоні лінії та підземні мережі не лишають для нього місця. Якщо скейт-парк можна робити будь-якої довільної форми та обходити ці обмеження, то від прямокутного футбольного поля ми кут не відріжемо. По-друге, навіть без мереж робити футбольне поле впритул до дороги не найкраща ідея, бо м’яч літає значно далі та вище, ніж скейт. Ну і по-третє — робити футбольне поле біля дороги, тоді як в глибині кварталу є повноцінного розміру шкільний стадіон, було би верхом маразму. Реконструкцію цього стадіону нібито заплановано на наступний рік, а ця ділянка, виходить, залишиться порожньою, адже те, що хоче громада, на ній облаштувати неможливо, тоді як альтернативні варіанти нею категорично не сприймаються. Громада сказала “ні” — значить ні. Демократія.

До речі, я не здивуюся, якщо за якийсь час знайдеться забудовник, що захоче збудувати тут житлову багатоповерхівку. Цікаво, чи в такому випадку футболісти та штангісти з боксерами будуть настільки ж активними та принциповими?

На цьому в мене все. Всім дякую за увагу.
Автор фото з левандівської зустрічі — Юрій Вілков.

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store