Світлофор-провокатор

Ще донедавна цей перехід на вулиці Княгині Ольги був нерегульованим і на ньому регулярно збивали пішоходів. Особливо гострою ця проблема стала після побудови тут великого житлового комплексу, звідки чимало людей попрямували на трамвайну зупинку. Наприкінці минулого року тут нарешті встановили світлофор, який повинен був розрулити цю ситуацію. Але щось пішло не так і на ділі замість ліквідації небезпечних ситуацій він часто навпаки провокує їх.

Все налаштовано так, що світлофори ніяк не враховують наближення до зупинки трамвая, а спрацьовують від натискання кнопки виклику. В результаті виходить, що трамвай зупиняється на червоне одночасно із автомобілями і лише після цього під’їжджає до зупинки. Для пішоходів у цей момент відповідно вже горить червоне.

На фото вище якраз можна бачити ситуацію, яка відбувається щодня багато разів. Трамвай стоїть на зупинці із відкритими дверима, але на пішохідному світлофорі горить червоне світло із часом очікування у 45 секунд. Це фото зроблене ввечері і тому на трамвай ніхто особливо не поспішає. А ось зранку, коли всі їдуть на роботу, все відбувається значно драматичніше. Тим, хто чемно чекає на зелене, в підсумку з відчуттям лузерів лишається лиш проводжати поглядом трамвай, до якого було рукою подати. Менш терплячі кидаються на червоне, наражаючи на небезпеку не лише себе, а й водіїв, які у цей момент законно їдуть на своє зелене світло та не очікують такого сюрпризу. Виходить, що світлофор провокує людей на порушення та сторення небезпечних ситуацій.

Ще один момент, на який вказали у коментарях постійні користувачі цього переходу — світлофор зупиняє відразу обидві половинки вулиці, тоді як більшість людей переходить лише одну з них та йде на трамвайну зупинку.

Наразі виходить один з тих випадків, коли хотіли, як краще, а вийшло трохи не так, як хотіли. Загалом світлофор там потрібен і дуже добре, що його таки поставили. Але алгоритм його роботи мав би бути іншим. Ніхто не поспішає перейти дорогу так, як людина, яка хоче встигнути на громадський транспорт. І запалювати перед нею у цей момент червоне світло дуже неправильно. Як на мене, дуже важливо зробити так, щоби пішохідне зелене загорялося тоді, коли трамвай під’їжджає до зупинки, а не коли він вже поїхав. Це допоможе уникнути багатьох небезпечних ситуацій, а комусь, можливо, і врятувати життя. Саме для цього ж цей світлофор тут і ставили.

Tags: безпека, світлофор, трамвай, інфраструктура

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.