Про міжсезонний догляд за спільнокоштовими деревами

Правильний догляд за молодими деревами — запорука їхнього здоров’я і довголіття. Саме тому ми щосезону замовляємо догляд за деревами, які були висаджені за рахунок спільнокошту. Їх вже є близько 200 штук і навіть просто обійти їх всі займає чимало часу, не говорячи вже про обрізку, обробку пошкоджень та лікування від шкідників. Цьогоріч вкотре цим зайнявся Микола Синютка з колегами, який професійно займається ландшафтним дизайном та доглядом за приватними ділянками. За цю роботу з рахунку спільнокошту пішло 7500 грн.

У мене вже не раз питали, чи ця обрізка була запланованою, тому, мабуть, цей пост дуже потрібний.

2. Поки дерева молоді, важливо вчасно забирати гілки, які ростуть “не туди”, труться одна об одну чи занадто загущують крону. Це на порядок зменшує ймрвірність проблем у майбутньому.

3. Платани на Чорновола почувають себе прекрасно. Загалом з усіх посаджених за ці роки спільнокоштоваих дерев найкраще почувають себе платани, робінії та сакури (включно із тими, що на Городоцькій. Якщо порівняти із деревами без догляду через дорогу, можна наочно побачити, наскільки сильний ефект дає внесення добрив та вчасна правильна підрізка.

4. Кулясті робінії (в народі акації) виявилися одними із найневибагливіших та витриваліших дерев.

5.

6. Глоди на Яворського також підстриглися.

7. Платан біля готелю Львів.

8. У райських яблунь на Пулюя виявилося дуже багато поламаних гілок. І загалом цей вид дерев, як виявилося, почуває себе в місті не дуже добре — у різних локаціях він однаково повільно росте. Ще у деяких дерев стовбур знизу виявився пошкодженим газонокосильниками.

9.

10. Ще досить проблемними виявилися хвойні. Майже на всіх виявилися паразити різного рівня фатальності.

Ось така картина. По деяких деревах весна покаже, як вони прокинуться і будуть себе почувати, тому пізніше буде краще видно картину і можна буде планувати що і скільки потрібно замінювати.

Дивіться також:

Як посадити дерево у місті — інструкція з картинками

Tags: озеленення, спільнокошт

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.