Прогулянка Трускавцем

Колись всеукраїнська здравниця Трускавець став для мене одним з перших міст, куди я поїхав спеціально, щоби пофоткати, що там будується. Новобудови тоді цікавили мене більше, ніж те, що відбувається довкола них, а їх там було чи не більше, ніж у Львові навіть будували першу у Львівській області 20-поверхівку. І ось я знову тут. До речі, віднедавна я почав вести канал на Ютубі і переглянути відеопрогулянку Трускавцем можна тут —

https://www.youtube.com/watch?v=ROjYm_vTaMY&t=421s

2. Всеукраїнська здравниця зустрічає своїх гостей рясно всипаними піском узбіччями вулиць. Вже незабаром він підсохне, рознесеться вітром та осяде у легенях тих, хто приїде до Трускавця подихати свіжим повітрям.

3.

4. На багатьох вулицях величезні дерева для чогось перетворили на кущі.

5. Для мене Трускавець асоціюється зі старими дерев’яними віллами, але чимало з них стоять покинутими, натомість поряд виростають кострубаті новобуди.

6.

7. Сумне видовище.

8. Так виглядає бідність.

9. Ширина піскового намулу вздовж хідника наочно показує, що тут абсолютно безболісно могли би з’явитися велосмуги.

10. Якби Трускавець був десь у Швейцарії, то ця вулиця виглядала би так.

11.

12. На щастя, таки знаходяться приклади реставрації старих вілл.

13. Але навіть у таких віллах знаходиться хтось, хто обов’язково додасть краплинку Мумбая, заклеївши вікно червоною плівкою з рекламою.

14. Одну з центральних вулиць кілька років тому зробили пішохідною. Щоправда нею все одно туди-сюди їздять таксі до санаторіїв, мешканці яких не вважають за можливе пройти пішки 200 метрів від перехрестя.

15. Тут вдалині видно той самий 20-поверховий готель, який, схоже, так і не відкрили.

16.

17. Вздовж алеї чомусь поставили різних видів. Мабуть, купівлю меблів повіили на місцевих підприємців і кожен вже купував там, де йому було вигідніше.

18.

19.

20. Якби мене попросили передати свої враження від Трускавця одним фото, то я би обрав ось це.

21. Нещодавно у Трускавці з’явилася ще одна візитівка — 12-метрова статуя Христа, який із пагорба дивиться на залізничний вокзал.

21. Модерністичний вокзал і справді досить цікавий, хоча і дещо втомлений життям. До речі, залізничники тут демонструють похвальну людиноорієнтованість та розщепляють потяг, щоби він не перегороджував стежку, яка спускається до вокзала з протилежної сторони (на фото цього не видно, але видно на відео).

22.

23.

24.

25. Свіжозремонтована вулиця за вокзалом.

26.

27. Дитячий майданчик біля однієї з новобудов. До речі, сам він досить симпатичний, але схоже, що ОСББ встановило його вольовим рішенням замість кількох паркомісць, тому приземлятися дітям доводиться на гумовий килимок, постелений на плитку.

28.

29.

30. Пора вертатися додому.

31. Бувай, Трускавець, тримайся там. До речі, автобуси, які ходять у Трускавець зі Львова це ще той треш — запилючені сидіння з поламаними спинками та сморід вихлопних газів у салоні. У поєднанні із місцями жахливою дорогою варіант так собі.

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.