Прогулянка Львовом №42

Пішли гуляти?

2. Нещодавно на ФБ питали стосовно облетілої кори у молодих платанів на Чорновола — чи не вандалізм це. На фото дорослий платан, з якого кора облетіла з висоти понад 5 метрів. Скидати кору властиво цьому дереву, тому панікувати не варто.

3. Якщо я нічого не плутаю, то перші у Львові припідняті переходи з’явилися на ринку Південний.

4. Взагалі Південний це така річ в собі, яка перебуває у процесі постійної перебудови. Ось було щось типу центральнлої площі — вжух! — і поперек неї вгатили ось така конструкція з гілок та жолудів швелера та вагонки.

5. Двіж біля вокзалу.

6. Приблизно за місяць має розпочатися масштабна реконструкція площі в результаті якої, я сподіваюся, вона стане значно кращою та зручнішою.

7. В когось на подвір’ї достиг врожай яблук.

8. Xzibit прокачав чиюсь тачку.

9. Панорама.

10. Стіна багатоповерхівок позаду старих будинків. Схоже чи то на Київ, чи то щось зовсім азійське.

11. Попередні фото зроблені з кафе на верхньому поверсі цього нового готелю на пл. Святослава. Досить неочікувано, що площу біля входу не перетворили на парковку. Хоча з іншого боку якоїсь зелені та вуличних меблів тут явно бракує, бо без них виглядає надто жорстко.

12. Хоча довкола і так одна суцільна парковка.

13. Телепортуємося на верхню частину вулиці Замарстинівської.

14. Проходимо кількасот метрів, повертаємо праворуч на вулицю Шеремети і ніби знов телепортуємося, цього разу кудись… На що це найбільше схоже? Мені це нагадує набережну міста Козова Тернопільської області.

15. Було би прикольно, якби всі три машини у кадрі були на польських бляхах.

16. Вулиця Шеремети виводить нас у парк 700-річчя Львова, де зараз йде реконструкція доріжок.

17. Краєвид, що відкривається з вулиці Торф’яної.

18. Колись висотки здавалися мені верхом архітектурної думки і я мріяв, коли нарешті щось подібне з’явиться у Львові. І ось цей день настав — на фото перший у Львові будинок у понад 20 поверхів.

19. Щоправда з того часу висотне житло перестало здаватися мені хорошою ідеєю з точки зору здорового міського середовища. Сусідам важко запам’ятати одне одного у обличчя, простір довкола перетворюється на парковку, якої вічно не вистачає. Але економіка поки перемагає ці міркування у одні ворота.

20. Цим будинкам вже понад 10 років.

21. Крізь цей будинок архітектори запланували наскрізний прохід вглиб кварталу, але вид на нього нам закриває величезна трансформаторна підстанція. Пригадалося, як колишній головний архітектор Ляйпцига Вольфганг Кунц, гуляючи Львовом, дивувався — “Для чого вам такі величезні трансформаторні будки? Вони забирають чимало місця, натомість ті самі функції може виконувати пристрій розміром метр на метр.” Хоча можливо такі пристрої не відповідають нашим будівельним нормам.

22. Ось тут вирішили намалювати ось такі нічні паркомісця. Мабуть вважається, що потреби заїжджати сюди вночі наприклад швидкій чи пожежній не виникне.

23. Поряд вже готують фундамент ще однієї висотки, також житлової.

24. Взагалі у цьому районі за останні роки виріс цілий квартал житлових новобудов. Зайдемо у двір однієї з них?

25. Якщо намагатися шукати позитив, то варто порадіти, що парковка не займає все подвір’я повністю. Але все одно вона заведена всередину двору і часто розміщена так, що перекриває чи змушує виляти транзитні пішохідні шляхи.

26. Дитячий та спортивний майданчики між будинками відрізані від них дорогою. Приємно, що не забули про озеленення.

27. Широкий проїзд для машин, вузький високий тротуар, доріжки біля дитмайданчика всі під прямими кутами, які неминуче будуть витоптувати.

28.

29. У живописній калюжі здається вже навіть почало рости шось схоже на очерет.

30. На базар поряд не можна велосипедистам. Схоже, велотрафік з глибин кварталу до велодоріжки на Чорновола став достатньо відчутною проблемою для адміністрації ринку, щоби вона заморочилася малюванням цих перекреслених піктограм.

31. Добре, хоч котикам вхід не заборонили.

32. Чомусь тут очікують на масову появу польськомовних покупців.

33.

34. Далі починається обхід спільнокоштових дерев. Ось наші берези на Чорновола 45. Дві з них почуваються прекрасно, дві інших невдовзі після висадки поламали. Одне з поламаних дерев загинуло і ми замінили його на клен, інше не здалося та відростило нову крону.

35. Ось так виглядає те поламане, але не зломлене дерево.

36.

37. Платанова алея трохи далі.

38. Ще одно дерево-борець, яке не здалося, коли йому відламали всю крону та відростило нову.

39. Зізнаюся, коли тоді мені казали, що воно дуже швидко наздожене своїх однолітків і за якийсь час навіть не буде видно різниці, я не дуже вірив, але оптимісти перемогли.

40. Нехай вас не лякають гілки на землі. Це я, поки йшов, позістригав секатором все, до чого зміг дотягнутися. Краще зробити це інструментом, аніж хтось намагатиметься щось відірвати.

41.

42. І ось ми таки прийшли у “пафосний центрик, який нікому не цікавий” (с)

43. Наостанок якась дивна діяльність мого рідного Лісотеху, який вирішив обнести парканом свій стадіон, на який мабуть ходять на пробіжки з усього району.

44. Сходи також перегородили.

45. Ось таке завершення прогулянки.

Дивіться також попередню прогулянку:

Прогулянка Львовом №41

Tags: львів, прогулянка

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.