Прогулянка Косовом

Морозний зимовий вечір — чудовий момент, щоби переглянути літні фото та знову віртуально прогулятися невеликим містечком Косів, що знаходиться на південь від Івано-Франківська.

2. Наседення Косова становить приблизно 8,5 тис. мешканців. Але при цьому він відомий, як центр розвитку різноманітних народних ремесел — ще з часів бабці-Австрії тут активно розвивалися кераміка, різьба по дереву, ткацтво, килимарство та інші ремесла.

3. Тому тут повсюди зустрічаються різноманітні душевні деталі.

4. Щоправда, помітно, що чим новішою є споруда, тим гірше в неї з пропорціями, якістю та увагою до деталей.

5. Ліворуч крутизна, трохи підпорчена ролокасетами на вікнах, праворуч вже якась карикатура. Цікаво, у який момент люди перестали бачити різницю між ними?

6. По всьому місті відчувається увага до зелені на прибудинкових ділянках. Кущі пострижені, газони доглянуті, багато де висаджено різноманітні декоративно-екзотичні рослини.

7. Прибудинкова ділянка для косівчанина то святе.

8.

9.

10. Щоправда на вулицях багацько пилюки.

11. Дорожні роботи.

12.

13.

14. Дослідження назв місцевих кафешок підштовхнула на роздуми про майбутнє української кухні. Дуже відчувається, що чимало людей їздить на заробітки до Італії — довкола суцільні піцца, паста та “товари з Італії”. З одного боку — культурний обмін та глобалізація. Але з іншого — прикро, що закладів з українською кухнею в рази менше і частенько вони виглядають досить шаблонно, шароварно та навівають смуток.

15. Крізь Косів протікає річка Рибниця.

16. Після паводків попередніх років береги у деяких місцях укріпили, але загалом роботи з рікою потрібно зробити ще багато — розчистити русло, укріпити береги та — в ідеалі — облаштувати набережну.

17.

18.

19. Виправдовуючи назву річки, вздовж її берегів частенько зустрічаються люди з вудочками.

20.

21.

22. Душевний квітник та мозаїчні панелі на балконі.

23. Попит породжує пропозицію — на вітрині господарського магазину чільне місце посідає садовий сікатор.

24. Вулична навігація.

25. Знову ця клята невизначеність.

26. Якщо ви не можете відремонтувати будинок за допомогою вагонки, значить у вас просто недостатньо вагонки.

27. У Косові досить часто зустрічаються велосипедисти.

28. От ви зараз будете сміятися та фукати, а я якось бачив фото подібного простору у Австралії у збірнику “кращий ландшафтний дизайн”, як приклад сучасного та прогресивного переосмислення міського простору.

29. Польські бляхи бувають різні. Цей екземпляр стояв біля поліцейського відділку, тому не виключено, що його затримали через перевищення швидкості.

30. Людина у інвалідному візку, що їде проїжджою частиною, це явна ознака того, що із безбар’єрністю середовища є проблеми.

31. І таки так, трохи є.

32. Особливо дико це виглядає у центрі, де комерція зжерла тротуари не пережовуючи.

33.

34. Якщо повернутися до теми ремесел, то їхній розвиток став причиною появи тут філіалу Львівської академії мистецтв.

35. Про цей заклад нагадують численні деталі, розкидані містом. Ось, для прикладу, скульптура біля входу до інституту.

36. Ще одна.

37. Шикарна металева ящірка гріється на камені біля брами місцевої автобази.

38. Ще у багатьох місцях можна зустріти масивні металеві парканці різних візерунків.

39.

40. На підході до центральної площі.

41. Сама центральна площа являє собою суміш радянського модернізму…

42. …та кострубатих пінопластово-короїдових новобудов часів Незалежності.

43. Вся центральна вулиця Незалежності виглядає якось так. Я очікував почути, що всі старі будівлі були зруйновані у війнах, але виявилося, що центр міста перековбасили у рамках підготовки до міжнародного конгресу гуцулів, який відбувся у 2012 році. Готувалися так завзято, що у захопленні забудували всі поперечні вулички, які вели з цієї вулиці вниз до річки. Можливо і будинок на фото стоїть саме на місці такої вулички.

44. Схоже, що поняття червоних ліній тут не існувало в принципі.

45. До слова, колись центр Косова виглядав так.

46. У п’ятиповерхівці на площі облаштували активний перший поверх. Як на мене, цілком адекватно — і площа ожила, і не з’явилося купа глухих стінок, за якими можна творити всякі непотребства, як за звичайними кіосками.

47. Вивісочний колорит.

48.

49. Це фото можна роздивлятися довго, тут зібралося справжнє комбо.

50. Ось ми і пройшли центральну вулицю наскрізь. Особливо мило на цьому фото виглядає таксист, що дрімає посеред перехрестя просто під знаком “зупинка заборонена”.

51. Взагалі знайомство з Косовом розпочалося саме з таксі і залишило незабутнє враження. Водій лохматих Жигулів лише із п’ятої спроби зміг захлопнути двері та погнав по нічних вулицях так, наче його переслідувала банда головорізів. При цьому відразу після старту йому закортіло відкрити пакетик сємок, який він пів дороги нервово терзав, не збавляючи при цьому швидкості та повертаючи кермо ліктями. Все завершилося успішно — пакетик відкрився і до прибуття на місце він встиг зхрумкати та виплюнути у темряву за вікном кілька сємочок і навіть при цьому нікуди не врізатися та не загубити колеса. Відповідально заявляю — порівняно із ним головний герой франзузького фільму “Таксі” — нікчемний шмаркач :)

52. На цьому фото видно єдиний у місті світлофор.

53. Колись Косів був ще й популярним курортом, про що нагадує руїна збудованого за Польщі басейну з трампліном для стрибків.

54. Зараз же у місті працює клуб, який займається мотоспортом та реставрацією ретроавтомобілів.

55.

56. Перелистав написане — якась мегасумбурна розповідь вийшла. Сподіваюся, вам було цікаво. Дякую всім за увагу.

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.