Перші підземні смітники у Львові

Сьогодні у Львові відкрили перший майданчик з підземними смітниками, ємності яких повністю знаходяться під землею. Якщо придушити у собі порив до сарказму з приводу кількості камер на такій події, то варто сказати, що поява такої опції в місті це дуже добре.

Підземні смітники дозволяють виділяти на вулицях місце для збору сміття із мінімальною шкодою для міського середовища — заховані під землею ємності на захаращують тротуар, не закривають вид, з них значно складніше щось витягти та засмітитивсе довкола і т.п.

Щоправда, у цьому першому майданчику засмучує якість вкладання плитки довкола — все косо-криво, ще й незрозуміла сходинка по периметру, хоча в ідеалі вони мали би бути у одній площині із мощенням довкола. Але повторюся — сама така можливість важливіша за недоліки першого взірця. Ну і ще тепер виникає риторичне питання — як зробити так, щоби припарковані біля смітників авто (там де стоїть таксі) не заважали працювати сміттєвозам. В світі частенько такі майданчики все ж намагаються облаштовувати за рахунок паркомісць, а не звуження тротуару.

До речі, смітники такого типу досить часто використовуються у закордонних містах, ось кілька прикладів.3. Ейндховен, Нідерланди.

4. Женева, Швейцарія.

5. Любляна, Словенія.

6. Ну і фоточка з Києва до комплекту.

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.