Перші підземні смітники у Львові

Image for post
Image for post

Сьогодні у Львові відкрили перший майданчик з підземними смітниками, ємності яких повністю знаходяться під землею. Якщо придушити у собі порив до сарказму з приводу кількості камер на такій події, то варто сказати, що поява такої опції в місті це дуже добре.

Підземні смітники дозволяють виділяти на вулицях місце для збору сміття із мінімальною шкодою для міського середовища — заховані під землею ємності на захаращують тротуар, не закривають вид, з них значно складніше щось витягти та засмітитивсе довкола і т.п.

Щоправда, у цьому першому майданчику засмучує якість вкладання плитки довкола — все косо-криво, ще й незрозуміла сходинка по периметру, хоча в ідеалі вони мали би бути у одній площині із мощенням довкола. Але повторюся — сама така можливість важливіша за недоліки першого взірця. Ну і ще тепер виникає риторичне питання — як зробити так, щоби припарковані біля смітників авто (там де стоїть таксі) не заважали працювати сміттєвозам. В світі частенько такі майданчики все ж намагаються облаштовувати за рахунок паркомісць, а не звуження тротуару.

Image for post
Image for post

До речі, смітники такого типу досить часто використовуються у закордонних містах, ось кілька прикладів.3. Ейндховен, Нідерланди.

Image for post
Image for post

4. Женева, Швейцарія.

Image for post
Image for post

5. Любляна, Словенія.

Image for post
Image for post

6. Ну і фоточка з Києва до комплекту.

Image for post
Image for post

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store