Alexander Shutyuck

Feb 6, 2021

3 min read

Місто та годинники

Аура міста складається з тисяч великих та малих деталей. Одні з них прикрашають місто, інші його псують, але всі вони разом складають унікальну загальну картину. І однією з деталей, які прикрашають місто та роблять його більш затишним для мене є вуличні годинники. Шкода, що в нас тепер їх практично не використовують у архітектурі та міському середовищі.

2. Зрозуміло, що особливо актуальними вуличні годинники були у минулому, коли наручні годинники (а тим більше мобільні телефони) ще не придумали.

3. Тепер вже ніби не проблема дізнатися час, бо наручні годинники та смартфони є у кожного, але сучасні будівлі все одно деколи прикрашають великими фасадними годиниками, які роблять місце більш душевним та впізнаваним. Додатковий бонус — це дозволяє краще орієнтуватися у місті та створює у місті мережу візуальних орієнтирів. Як приклад — залізничний вокзал Відня.

4. В Україні на новій архітектурі таке зустрічається нечасто, але деколи таки зустрічається. Як приклад — офісний центр у Дніпрі. Навіть якщо ви не знаєте, як він називається, завди можна пояснити комусь — “біля будинку з годинником на вежі повернете праворуч”.

5. Дуже часто такі архітектурні годинники зустрічаються, наприклад, у Стокгольмі.

6. Цей, мабуть, був частитною більш старовинної споруди на цьому місці, а потім став частиною нового офісного центру.

7. Стокгольмська трамвайна зупинка.

8. Ще Стокгольм. Навіть дуже суворим та мінімалістичним будівлям такі деталі додають родзинку та роблять їх більш людяними.

9. І ще.

7. А це вже Нідерланди. Звісно, я не кажу, що годинники треба вішати на кожен будинок, але про них явно не варто забувати та використовувати хоча би деколи.

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.