Ляйпциг: вид згори

Alexander Shutyuck
5 min readAug 3

--

Листопад 2014

У минулому пості про Ляйпциг ми підійшли до його найвищої будівлі — 140-метрової вежі City-Hochhaus Leipzig. Цей хмарочос було збудовано у 1968–72 роках як частину містечка Ляйпцизького університету (фото за 1984 рік). Однак згодом уряд Саксонії продав його банку Merrill Lynch, який у 1999–2002 роках провів повну реконструкцію споруди, замінивши алюмінієву обшивку фасаду на сірий граніт. Зараз це офісний центр з рестораном та оглядовим майданчиком нагорі. Піднімемося?

1. Всього у будівлі 36 поверхів.

2. Інтер’єр ресторану.

3. Бармен не дуже радісно, але таки дозвилив скористатися розеткою, щоби трохи підзарядити батарею фотоапарата.

4.

5. Вид з вікна. Прямо під вікнами будівля університету.

6. Оперний театр.

7. Місто, у якому хочеться жити, на мою думку має виглядати якось так.

8. Вид на північну сторону міста.

9. Східна сторона.

10. Але годі фотографувати крізь тоноване скло ресторану. Піднімімося нагору, на відкритий оглядовий майданчик.

11. Ринкова площа. Маленький зелений купол по центрі — стара міська Ратуша.

12. В місті багато величезних парків. На горизонті, якщо не помиляюся, видніється логістичний комплекс фірми Амазон, головне німецьке представництво якого знаходиться якраз у Ляйпцигу.

13. Церква Св. Хоми, в середині якої поховано Йогана Себастіана Баха.

14. Ляйпцизька Ред Бул Арена стала єдиним східнонімецьким стадіоном, що приймав матчі футбольного чемпіонату світу у 2006 році.

15. Просто красиво.

16.

17. Нова Ратуша. Нехай слово “нова” у назві не вводить вас в оману — насправді її було збудовано 1905 року. Крім неї є також Технічна ратуша — сучасна будівля, у якій розмістилася частина міських департаментів.

18. Велика будівля із зеленим куполом — Федеральний адміністративний суд Німеччини.

19. Музичний квартал, пов’язаний із життям багатьох видатних німецьких композиторів.

20.

21. Вид на південний схід.

22. Схожа на майя-ацтекську піраміду споруда вдалині — монумент Битві народів, збудований у 1913 році на честь сторіччя перемоги прусько-австрійсько-шведсько-російських військ над армією Наполеона у 1813 році. Ближче до нас із золотою цибулькою — російська церква, збудована на честь загиблих у тій самій битві російських солдат. Важко втриматися від порівнянь із сьогоденням, але постараюся.

23. Геометрія міських кварталів.

24.

25.

26. Знову вид на північ. Величезне шатро ліворуч — зоопарк міста Ляйпциг, який вважається одним з найкращих у Європі. Праворуч від нього — офісна будівля Sparkasse Leipzig bank та готель The Westin Leipzig.

27. Музей мистецтв та торговий центр Höfe am Brühl за ним.

28. Вокзал Leipzig Hauptbahnhof. Вікіпедія каже, що він є найбільшим за площею вокзалом світу, у що мені повірити важкувато, хоча споруда справді гігантська. Невже десь у Китаї досі не збудували нічого більшого? Як таке могло статися?

29. Під’їзні колії.

30. На цьому кадрі видно, як у тонель пірнає міська електричка S-Bahn. За кілька хвилин вона буде вже прямо під Ринковою площею.

31. Привокзальна забудова. Порівняння із нашим привокзаллям наганяє сум.

32.

33. Багато будинків виглядають більш ніж скромно, але завдяки акуратності та увазі до деталей загальна картина виходить дуже приємною.

34.

35. Ліс вітряків на горизонті.

36.

37.

38.

39.

40. Ось такі краєвиди. Дякую всім за увагу.

--

--