Лишіть все як є!

Можливо ви пам’ятаєте, якось я розказував про баталії, які розгорілися при обговоренні проекту реконструкції подвір’я на вул. Квітневій у Львові. Детальніше про історію питання можна прочитати тут.

Якщо коротко, то мешканці, погрожуючи зв’язками у різноманітних силових структурах, відбилися тоді від пропозиції перепланувати подвір’я та розділити його на зону паркування та безмашинну відпочинкову зону з дитячим майданчиком. В результаті подвір’я таки відремонтували за проектом інших проектантів, зберігши початкову структуру. Сьогодні зайшов подивитися, як поживає подвір’я після ремонту.

2. Для тих, кому ліньки ходити за посиланнями, нагадаю, як виглядав один з пропонованих мешканцям варіантів.

3. Тепер двір виглядає ось так.

4. Було так.

5. Звісно, кільцевий проїзд довкола подвір’я, як і до ремонту, весь заставляється машинами. Простір всередині і надалі залишився незадіяним.

6. Не впевнений, що тут зможе проїхати пожежна машина, зате улюблений смартик добре видно з вікна.

7.

8. Лавочка залишилася доремонтна.

9. Дивлячись на це фото, хочеться процитувати діалог з мешканцями із минулорічного допису:

- Двір має бути для зелені та дітей! Ми не хочемо у дворі парковку! Просто зробіть по колу дорогу, як зараз, і поширше! — вимагали мешканці.

- Але ж тоді весь двір все одно буде заставлений машинами, як і зараз. Хіба не краще організувати паркування у одній його частині, а іншу залишити для дозвілля та відпочинку? — намагався дискутувати я.

- Ну і хай собі буде заставлений. Вам яка різниця? — парирували мешканці. — Це наш двір! Шо ви тут прийшли і розказуєте як жити?! Лишіть все як є!

- Але ж… Безпека дітей… Комфорт… Зонування простору…

- А шо діти? Вони і так вюди лазять. Он, ми всі тут так виросли і нічого! Головне паркан довкола дитячого майданчика щоби був! — І так далі, і тому подібне.

10. Було так.

11.

12. Ось такі зміни. Загалом, стало рівніше і поменшало болота і це, здається, всі зміни. Можливо більше нічого і справді не треба.

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.