Культура та стовпчики

Днями в мене проскочила думка стосовно однієї закономірності у використанні стовпчиків у різних країнах, яка спочатку здалася мені досить цікавою, щоби почати шукати їй підтвердження на фотках. Подумалося, що кількість та, головне, товщина стовпчиків, які захищають тротуар від заїзду авто обернено пропорційна загальному рівню культури водіїв (зараз ми не говоримо про те, якими методами цієї культури досягли).
Почнемо, наприклад, зі Швейцарії…

2. Порядок та акуратність у цій альпійській країні доведені майже до абсолюту, тому у більшості випадків обходяться взагалі без стовпчиків. Достатньо лише розмітки на асфальті, вздовж якої всі паркуються рівненько, немов під лінійочку.

3. Та ж сама історія у Нідерландах.

4. Французи у моєму уявному рейтингу паркувального рагулізму стоять вже трохи вище. Зовсім відверте хамство там зустрічається нечасто, але якщо є можливість, то хтось таки візьме, та і заїде припаркуватися на тротуарі, як от на фото. Місця для проходу лишається вдосталь, але атмосфери швейцарського орднунгу вже немає.

5. Як результат — стовпчики на вулицях французьких міст стоять практично всюди, де тільки можна, хоча самі по собі вони і досить ажурні.

6. Хоча є і протилежна думка, що таке масове використання стовпчиків привчає водіїв до хибної думки, що якщо їх раптом десь немає, то паркуватися можна.

7. Ну а не надто почесний титул чемпіонів Європи з паркувального рагулізму я би віддав італійцям, які за будь-якої нагоди перетворюють тротуар на звалище своїх дуповозок, абсолютно не запарюючись з приводу того, що тут ще й хтось може ходити.

8. Відповідно і захисні стовпчики у Італії подекуди переросли у цілі фортифікаційні споруди, розраховані на захист тротуарів від посягань щонайменше Хаммерів та інших всюдиходів.

9. Раніше не зустрічав такого, щоби стовпці ставили у два ряди, але у Італії це можливо.

10. Ось така закономірність прослідковується. Звісно, при бажанні можна знайти достатньо прикладів, які у неї не вписуються — наприклад це фото це також Швейцарія. Але загалом зв’язок, як на мене, таки є. Тому коли в нас починають писати “Та нащо треба стільки стовпчиків? Та ніде в Європі такого нема!” — Європа різна. Хочете менше стовпчиків — вчіться поважати простір пішохода без них.

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.