Культура та стовпчики

Image for post
Image for post

Днями в мене проскочила думка стосовно однієї закономірності у використанні стовпчиків у різних країнах, яка спочатку здалася мені досить цікавою, щоби почати шукати їй підтвердження на фотках. Подумалося, що кількість та, головне, товщина стовпчиків, які захищають тротуар від заїзду авто обернено пропорційна загальному рівню культури водіїв (зараз ми не говоримо про те, якими методами цієї культури досягли).
Почнемо, наприклад, зі Швейцарії…

2. Порядок та акуратність у цій альпійській країні доведені майже до абсолюту, тому у більшості випадків обходяться взагалі без стовпчиків. Достатньо лише розмітки на асфальті, вздовж якої всі паркуються рівненько, немов під лінійочку.

Image for post
Image for post

3. Та ж сама історія у Нідерландах.

Image for post
Image for post

4. Французи у моєму уявному рейтингу паркувального рагулізму стоять вже трохи вище. Зовсім відверте хамство там зустрічається нечасто, але якщо є можливість, то хтось таки візьме, та і заїде припаркуватися на тротуарі, як от на фото. Місця для проходу лишається вдосталь, але атмосфери швейцарського орднунгу вже немає.

5. Як результат — стовпчики на вулицях французьких міст стоять практично всюди, де тільки можна, хоча самі по собі вони і досить ажурні.

Image for post
Image for post

6. Хоча є і протилежна думка, що таке масове використання стовпчиків привчає водіїв до хибної думки, що якщо їх раптом десь немає, то паркуватися можна.

Image for post
Image for post

7. Ну а не надто почесний титул чемпіонів Європи з паркувального рагулізму я би віддав італійцям, які за будь-якої нагоди перетворюють тротуар на звалище своїх дуповозок, абсолютно не запарюючись з приводу того, що тут ще й хтось може ходити.

Image for post
Image for post

8. Відповідно і захисні стовпчики у Італії подекуди переросли у цілі фортифікаційні споруди, розраховані на захист тротуарів від посягань щонайменше Хаммерів та інших всюдиходів.

Image for post
Image for post

9. Раніше не зустрічав такого, щоби стовпці ставили у два ряди, але у Італії це можливо.

Image for post
Image for post

10. Ось така закономірність прослідковується. Звісно, при бажанні можна знайти достатньо прикладів, які у неї не вписуються — наприклад це фото це також Швейцарія. Але загалом зв’язок, як на мене, таки є. Тому коли в нас починають писати “Та нащо треба стільки стовпчиків? Та ніде в Європі такого нема!” — Європа різна. Хочете менше стовпчиків — вчіться поважати простір пішохода без них.

Image for post
Image for post

Originally published at https://alex-shutyuk.livejournal.com.

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store