Конкурс брендування 2.0

Image for post
Image for post

На тижні ніяк не доходили руки написати щось про новий конкурс брендування громадського транспорту Львова, а тим часом днями презентували варіанти з-поміж яких і будуть обирати. Нажаль однією з вимог до робіт було використання лимонного електронівського кольору, як базового і замість пошуку нового обличчя на довгострокову перспективу вийшли варіації на тему лимонного кольору. Перефразовуючи Генрі Форда можна сказати, що львівський транспорт може бути будь-якого кольору за умови, що цей колір буде лимонним RAL 2016. Серед чого ж будуть обирати?

Варіант 1. Квітковий орнамент з вкрапленнями піктограм львівської архітектури. Авторка — Тетяна Стефанишин.

Image for post
Image for post

Варіант 2. “Бруківковий” — темно-сині пікселі на лимонному фоні, автор Назарій Кондратюк.

Image for post
Image for post

Варіант 3. Автор Назар Хитреня.

Image for post
Image for post

Варіант 4. Автор Костянтин Череповський. Причому автор цього варіанту “вважає “сірчаний” жовтий колір RAL 1016, який мерія визначила базовим, невдалим вибором для розфарбування міського транспорту. “Це колір надзвичайного, головне завдання якого — кидатись в очі. Це вдалий колір для захисних жилетів, знаків небезпеки або машин екстрених служб, але не зовсім доречний для тих завдань, які має виконувати брендування громадського транспорту: впізнаваність, привабливість, дружність до міського середовища”, — зазначає він у своїй презентації.

Ось такі варіанти. Як на мене, за таких умов найкраще виглядає четвертий варіант. Але саму початкову вимогу, що використання лимонного кольору має бути обов’язковим, я все ж вважаю неправильною. У міському середовищі він виглядає надто агресивно і свого часу з’явився лише тому, що саме у нього вирішив фарбувати свою техніку Електрон, а у міста тоді просто не було жодних вимог до цього. Тепер лимонної техніки стає все більше і конкурс вийшов ніби навздогін цьому процесу, хоча реально мова йде про вигляд міського транспорту на роки чи навіть десятиліття вперед.

Після організації попереднього конкурсу брендування мені важко лишатися повністю байдужим до цієї теми. Тоді момент для впровадження був значно вдаліший — на той момент містом їздило лише 2 трамваї Електрон, а не майже 100 трамваїв, тролейбусів та автобусів, як зараз. Але впровадити тодішній результат не вдалося. На жаль чи на щастя — відкрите питання і це вже судити не мені.

Image for post
Image for post

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store