Злюки чинуші наближаються

Коли ти впевнений, що вже закрив сезон висадок, але несподівано виявляється, що ні.

Цього року було оновлено громадський простір на Дорошенка 3–7. Історія тривала довго і було багато різних конфліктних ситуацій з цього приводу. В решті там посадили три клени Фрімана коштом Галицької районної адміністрації. Проте представники локального бізнесу виказували побажання посадити ще ялинку. Була домовленість що коли вони куплять ялинку ми або пересадимо клен деінде, або зробимо ще одну лунку на площі.

В п’ятницю нам зателефонували, що ялинку купили і що хочуть її садити. Ми сказали, що найкращим варіантом буде не чіпати дерево, що було посаджено півтора місяці тому, а зробити ще одну лунку. У відповідь почули що вони вже витратили кілька тисяч гривень на ялинку і коштів зайвих на це немає. Домовилися шукати варіанти та зустрітися в суботу протягом дня.

За цей час ми домовилися з підрядником площі, що в понеділок він зробить ще одну лунку з решіткою за наш рахунок, куди посадять ялинку.

Але, зателефонувавши о 17 годині співвласнику бізнесу, ми з дивом дізналися, що ялинку вони вже посадили, а клен витягнули. Хочете — забирайте!

В суботу. Ввечері. В мороз. Під падаючим снігом.

Про посаджену ялинку похвалилися на своїй сторінці. На цих же фото добре видно витягнутий із лунки клен.

Треба було терміново рятувати викопане дерево, ми покидали свої справи та поїхали його пересаджувати. Варіантів багато не було, ми вирішили посадити клен неподалік на вільне місце на проспекті Свободи.

Ми проінформували працівників адміністрації. Була суперечка, чи викликати поліцію щоб зафіксувати те, що сталося і щоб у перевірок не було претензій до балансоутримувача. Але в результаті і завдяки тому, що другий співвласник взявся (і бо ми насправді не хочемо мати купу нервів) вирішили що можливо для фіксації досить скріншотів з сторінки ресторану.

Погодили з районом в телефонному режимі посадку на проспекті Свободи. А що робити? Дерево треба було рятувати, бо за ніч пообмерзало б коріння. До честі району, не зважаючи на 19 годину вечора суботи, нам запропонували у допомогу прислати пару робітників. Але людей вже вистачало. До честі другого співвласника, він не брав участі у витягуванні клена з площі (і ніби не знав про неї), знайшов необхідний інструмент і приєднався до нас.

Поки пересаджували дерево на просп. Свободи, до нас підійшла жіночка і зі словами: “Ото ж вже у Львові дерева садять! Ідіотизм!!! Зараз я вас зніму і на ютуб викладу! Зимою! Перед НЕДІЛЕЮ!!!!” Зафільмувала на телефон і довго говорила емоційно з кимось по телефону. Цікаво, чи не поліцію вона викликала?

В підсумку ми врешті посадили дерево і зі словами “Леон, тобі тут буде краще!” (с) о 21 пішли.

Навіть не знаю, що написати в якості епілогу. Куплене містом за майже 3 тис. грн. дерево могло просто замерзнути за вихідні та пропасти. Хоча ще невідомо, у якому стані після витягання його коренева і чи не пошкоджено її надто сильно. В принципі лише навесні буде точно видно, чи пережило воно вчорашню пригоду.

Оговтуючись від того всього у іншому барі, ми прочитали ось такий коментар від першого співвласника бізнесу: