Залізнична логіка

Alexander Shutyuck
2 min readJun 20, 2024

--

Вересень 2014

Невелика новина щодо облаштування пішохідного переходу через залізничні колії на шляху з Рясне-1 до Рясне-2. Останні два тижні раз на кілька днів спілкувався з кимось з залізничників, які отримали звернення щодо цього та почали його футболити (закреслено) опрацьовувати. Після роз’яснення ситуації кожен додзвонювач обов’язково казав, що це не його компетенція і обіцяв скерувати лист куди треба. За кілька днів все повторювалося знову.
От і сьогодні була чергова така розмова. Сьогоднішній співрозмовник сказав, що для облаштування переходу обов’язково ставити семафор, а це “сотні тисяч гривень, яких ніде нема”. А ще краще зробити тунель або міст, але це ще дорожче. Я почав пояснювати йому, що вся ідея полягає в тому, щоби зробити цей маршрут більш зручним та безпечним для великої кількості пішоходів, в т.ч. мам з візками та роверистів, які там вже фактично ходять і які ніколи не полізуть на міст чи в тунель. Зрештою не витримав та запитав — “Невже Україна зараз настільки багата, щоби викидати величезні гроші на дорогі рішення, якими ніхто не буде користуватися, тоді як можна зробити дешево та зручно?”. На це залізничник несподівано вигукнув — “Боже, нарешті хоч хтось мене розуміє!” та почав виговорюватися, що вже давно намагається з цим щось зробити, але нічого тут не зміниш, бо порядок облаштування таких переходів прописаний аж самим кабміном — має бути семафор з датчиком за 800 м від нього, або тунель чи міст. Все інше — незаконно і кожен, хто під цим підпишеться, сяде після першого ж збитого потягом алкоголіка. “Може колись це і зміниться, але — не за нашого життя” — резюмував він.
Така от фігня. Може раптом хтось тут має номер Яценюка, того що Арсеній Петрович? А то без нього, схоже, тут не обійтись.

І до речі — як взагалі такі переходи в розвинених країнах облаштовані? Я ось, наприклад, знайшов цілу підбірку фото та відео з прикладами залізничних колій просто по вулицях. Раджу переглянути — дуже цікаво.

--

--