Alexander Shutyuck

Dec 24, 2018

5 min read

Як змінилася вулиця Римлянина

На вулиці Павла Римлянина у Львові наближається до завершення реконструкція, проект якої розробили у ЛКП “Інститут просторового розвитку” на замовлення Личаківської районної адміністрації. Днями завдяки поверненню плюсової температури там змонтували останні велостійки та висадили дерева з кущами. Залишилося де-не-де докласти плитку та прибрати. А поки — зроблені вчора фото майже готової вулиці.

2. До реконструкції вулиця протягом дня практично вся була запаркована і ходити нею було досить незручно. При цьому кількість пішоходів, що йшли нею від Пекарською на площу Митну на порядки перевищувала кількість припаркованих авто.

3. Як розказали люди, які прийшли на обговорення проекту, більшість цих авто належали зовсім не мешканцям вулиці. Це було добре видно пізно ввечері чи рано вранці, коли вулиця залишалася майже порожньою, а припаркованих машин було буквально 5–6 штук.

4. Так виглядала візуалізація проекту — зелені та дерев стало більше, тротуари захистили стовпці, а на початку та у кінці вулиці запланували дві паркувальні зони загалом на 14 машин. Проїзд для авто мав стати брукованим та звузитися до однієї смуги з можливістю роз’їзду на повороті — спостереження за життям вулиці до ремонту показали, що будь-який запас по ширині обов’язково запарковують, що робить її по-справжньому непроїзною. У той же час робити двосмуговою тупикову вулицю завдовжки 150 метрів було би дивно.

5. До речі, бруківки під асфальтом, який лежав на вулиці, не виявилося — довелося купувати її у Німеччині (жарт).

6. А це вже завершення робіт — монтаж велостійок та розкладання на зедених зонах декоративно-захисних валунів. Здається, це у Львові перший такий випадок (валуни на вулиці).

7. Спочатку планувалося зберегти на вулиці обидва старих дерева та досадити ще 9 нових, але одне з них виявилося зовсім гнилим і його довелося зрізати і досадити вже 10 нових. До речі, тракторець, що на фото, деякі валуни пересував із помітним напруженням. Сподіваюся, цей захист буде дієвим.

8. Новопосаджені дерева це ліріодендрони (тюльпанові дерева) та рожевоцвітні глоди, кущі — дерен.

9. Трохи незвична конструкція підв’язки дерев.

10.

11.

12. Для відводу води зробили пологий рівчак з бруківки, вздовж якого стоять кілька дощоприймачів. Від бетонних лотків з металевими решітками відмовилися свідомо — їх майже ніколи нормально не чистять, з часом вони забиваються і перестають працювати, а металеві решітки частенько зникають, що робить їх ще й травмонебезпечними.

13. Початок прибирання.

14. Піскосрач ще треба прибрати, але вже тішить, що вода тече у дощоприймач, як і було задумано.

15. Одним з важливих технічних моментів було підключення всіх ринв до дощової каналізації, щоби вода з них не лилася на тротуар. В процесі роботи виявилося, що деякі труби, які заходили у землю, насправді нікуди не вели.

16. Паркувальна зона на початку вулиці.

17. В кінці паркувальної смуги клумба, захищена валуном.

18. Вся вулиця замощена у одному рівні — бруківку по центрі та тротуари з боків відділяє невисокий двохсантиметровий бордюр.

19. Одна з неприємних новин — на жаль не вдалося реалізувати ідею засипки землі корою і тепер я подумую над тим, щоби зробити для її закупівлі невеликий спільнокошт. На все потрібно близько, 10 тис. грн. Як гадаєте, має така затія перспективу, якщо не знайдеться інших варіантів?

20. У веганську кафешку ОмНомНом тепер можна буде приїжджати за смузі на велосипеді :)

21. Вузьке місце біля Старгорода — єдине, де ринви не вдалося завести під землю — там надто багато підземних комунікацій. Але вода з них тече відразу у водозбиральний рівчак з бруківки, від якого до найближчого дощоприймача буквально кілька метрів..

22.

23. Ще кілька нових велостійок на межі з площею Митною.

24.

25. Ще трохи вечірніх фото.

26.

27. Паркувальні кишені ще були зайняті залишками будматеріалів та технікою, тому хтось поки встав отак на в’їзді до банківської будівлі. З часом банк скоріш за все поверне на в’їзд свої пару стовпців з замками і ця проблема має вирішитися.

28.

29.

30.

31. Ось такою вийшла оновлена вулиця Павла Римлянина

Tags: вулиця, львів

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.