Відпустка.rar

Минулі півтора тижні нічого не писав у блог, бо був у відпустці та пустився у мандри місцями, у яких давно хотів побувати. Маршрут мав пройти через Краків, Женеву, Ліон, Гренобль та Мілан. Звісно, у подорожі все одно важко не звертати увагу на тротуарну плиточку, бордюрчики та трамвайчики. У цьому дописі я коротко розкажу про те, де був та що бачив, а ви, якщо шось із цього зацікавить, кажіть, про що вартувало би розказати детальніше.

2. Ранкове небо над Краковом дорогою у аеропорт.

3. Якесь невелике містечко на підльоті до Женеви.

4. Женева була для мене транзитним містом — між приземленням літака та відправленням автобуса у Ліон було близько 5 годин. Але, як виявилося, женевський аеропорт знаходиться прямо у місті лише у годині пішої ходи від набережної, а міжміські автобуси стартують прямо із центру, тож цього виявилося цілком достатньо, щоби трохи погуляти містом та скласти перше враження.

5. Як виявилося, окрім квадратіш практіш будинків на набережній тут є ще і милий старий центр на пагорбах із купою невеликих затишних скверів.

6. А ще тут працюють і трамваї, і тролейбуси, причому по деяких вулицях вони спільно використовують одну смугу руху.

7. Встиг навіть зайти на вокзал.

8. Наступна зупинка — французький Ліон. Третє за населенням місто Франції виявилося навпрочуд затишним та спокійним.

9. Крізь місто протікають відразу дві ріки — Рона та Сона, тому тут не бракує чудово облаштованих набережних і загалом якість міського простору на дуже високому рівні.

10. У французів відчувається свій, відмінний від німців чи голландців, підхід до облаштування вулиць.

11. Стара частина Ліона знаходиться на пагорбах з купою довжелезних сходів та вузенькими вуличками-серпантинами, якими, тим не менше ходять тролейбуси (на фото якраз видно зупинку)

12. Загалом у Ліоні працюють практично всі мислимі види громадського транспорту. Окрім вже згаданих тролейбусів, тут є також сучасна трамвайна мережа, кілька гілок метро (одна з яких гірська із зубчастим приводом), автобуси, фунікулер, велопрокат, прокат самокатів та електромобілів.

13.

14. Це вже сучасний район Конфлуанс, збудований на місці старої портової промзони на місці злиття двох рік.

15.

16. Наступна точка маршруту — місто Гренобль, що у годині їзди від Ліона. Як на мене, це 160-тисячне місто є прикладом оптимального балансу між розвитком інфраструктури та близькістю до природи. З одного боку, тут знаходиться один з найстаріших та найкращих французьких університетів, потужні дослідницькі центри, а також офіси та виробництва великих хай-тек компаній. З іншого — просто поряд незаймана природа Альп та чисте гірське повітря.

17. Можна займатися альпінізмом просто перейшовши вулицю після роботи.

18.

19.

20. На п’яти трамвайних маршрутах міста працює 103 вагони, половина з яких — ось такі семисекційні Альстоми, вироблені у 2005–2009 роках.

21. Звісно, практично всюди трамваї їдуть по виділених коліях.

22. Хоча Гренобль і оточений горами, саме місто є плоским, що дуже сприяє пересуванню велосипедом.

23.

24. Тут також є свій район із сучасною забудовою на колишній промисловій території.

25. Наступною зупинкою був Мілан, який залишив по собі найбільш суперечливі враження. З одного боку — тут є чимало цікавих місць, вартих уваги. Є листівочні історичні краєвиди.

26. Є знакова сучасна архітектура, цікаві музеї та багато іншого.

27. Але усе це розкидано по території цього величезного міста та розділено кілометрами одноманітних кварталів, ходіння поміж якими не приносить жодного задоволення.

28. Але ще один плюс Мілана — неподалік від нього є багато інших цікавих міст, вартих уваги. Наприклад, лише година потягом і ви вже у живописному Бергамо.

29.

30.

31. Година автобусом у іншій стороні — швейцарський Лугано із листівочними краєвидами на кожному кроці.

32.

33. В плані громадського транспорту тут не надто цікаво — вулицями їздять лише автобуси.

34. Зате є кілька фунікулерів, якими можна піднятися на гору та помилуватися панорамою міста.

35.

36. Вид згори справляє враження.

37.

38. Так вони тут і живуть.

39. Ось такі міста та місця. Приймаються заявки на теми, про які цікаво почитати детальніше.

Tags: гренобль, ліон, панорама, трамвай, транспорт, франція, швейцарія, італія

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.