Все відносно

Цікаво, наскільки по-різному деколи сприймаються розміри різних міст, площ та будівель, залежно від оточення та багатьох інших факторів. Щось здається більшим, ніж воно є насправді, інше навпаки і часто це буває досить складно порівняти. Канал National Geografic у розповідях про різні мега-об’єкти любить міряти їх із футбольними полями та Ейфелевими вежами. Деколи буває цікаво та весело робити такі мислиннєві експерименти та уявляти, як виглядала би та ж Ейфелева вежа посеред Львова і наскільки мініатюрними поряд з нею здавалися звиклі оку будівлі. Днями натрапив на один сайт, який дозволяє легко та наочно робити такі порівняння простими кліками по карті і надовго залип, порівнюючи різні знамениті місця та будівлі із львівськими. Ось що із цього вийшло.

2. Для початку скажу кілька слів про сам сайт — можливо комусь він стане у нагоді. Називається він mapfrappe і функціонал в нього простий та зрозумілий. Екран з картою розділено на дві половини. На лівій ви обводите контури того місця, яке вас цікавить і цей контур автоматично дублюється на правій, але саму карту там ви можете рухати як завгодно та підкладати під цей контур те, що хочете порівняти.

3. Все почалося з того, що я обвів контур знаменитого нью-йоркського Сентрал парку і якби він якимось дивом перенісся до Львова, то простягнувся би від Підзамче аж до Стрийського парку. Цікаво, що багатьох, хто бував у Нью-Йорку це здивувало — у масштабі мегаполіса цей гігантський парк таки здається меншим, ніж коли накласти його на горбисті вигини львівських вулиць.

4. Якщо продовжити тему парків та скверів, то ось так співвідноситься зі Львовом паризьке Марсове поле із Ейфелевою вежею.

5. Острівна частина Венеції також виявилася більшою, ніж я собі уявляв. Важлива деталь — практично по всій цій території можна пересуватися тільки або пішки, або катерами та гондолами. Авто заїжджають тільки на невелику територію біля залізничного вокзалу. До речі, допис, у якому я трохи розказував про привокзальну площу Венеції, можна почитати тут.

6. Згадали про Венецію — важко не згадати про велосипедно-канальний Амстердам. Мені трохи важко визначитися, де саме провести лінію і що вважати центром, а що ні, але порівняти можна.

7. Із ближчого до нас — середмістя Кракова приблизно вдвічі більше за львівське.

8. Центр Мілану.

9. Гігантський залізничний вокзал Ляйпцига, про який я ніяк не напишу пост, на момент побудови був найбільшим у світі і його розміри вражають і зараз. Ось так він накладається на наше середмістя.

10. А ось таким крихіткою порівняно з ним виглядає наш вокзал — під німецькими дебаркадерами крім нашої вокзальної будівлі легко може вміститися площа Двірцева або ж всі колії сортувальної станції.

11. Франкфуртський аеропорт у порівнянні з львівським.

12. Типовий квартал іспанської Барселони має цілком львівський розмір.

13. Тернопільський став, який свого часу видався мені гігантським, при накладанні на карту Львова вже ніби і не настільки здоровенний.

14. Львівські піскові озера розміром та формою нагадують знамените карпатське озеро Синевир, яке сильно обміліло після посухи.

15. А це Синевир у порівняння з Тернопільським ставом.

16. Зовсім інша — цюріхське озеро, його масштаб справді справляє враження.

17. А ось наймолодше місто України — Славутич, у яке переселили мешканців Прип’яті після Чорнобильської катастрофи. Допис про нього можна переглянути тут.

18. Довжелезна пішохідна вулиця Пйотрковська у польській Лодзі.

19. Територія заводів концерну Фольксваген у німецькому Вольфсбурзі, у порівнянні з яким територія Львівського автобусного заводу виглядає малесеньким майданчиком.

20. Пентагон. Думав, що він суттєво більший.

21. Палац Чаушеску у порівнянні з університетом Франка.

22. Римський Колізей проти Оперного театру.

23. І на завершення харківський ринок Барабашово у порівнянні із центром Львова.

24. Та львівським ринком Південний. На цьому все.

Tags: корисне, місто, порівняння

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

--

--

--

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Alexander Shutyuck

Alexander Shutyuck

More from Medium

🌀Crafting Finance Airdrop🌀

Creator Enroute To Accomplish Its Fullfit Service and Ready For The Perfect Pedal Of Booming

🗓 DATE : 21th December, 2021 ⏰ TIME : 11:00 AM UTC 🏠 VENUE : @RoyalCryptoBoostersTG 💭 Guest…

Angels of Aether: Introduction