Ваша думка дуже важлива для нас

Пара історій про врахування громадської думки.

Історія №1

Ну що ж, попри глобальне потепління зима таки наступила, а це означає що пора знову згадати про піскосуміш. Минулі роки я неодноразово писав про те, чим погане таке тотальне засипання міста піском та якою може бути альтернатива, але з року в рік ситуація повторюється.

Минулої зими пісок на вулицях сипали настільки активно, що навесні почалися справжні пилові буревії, через які ходити містом було вкрай неприємно. Це вилилося у чималу хвилю обурення (#львів’яниобурені) та реєстрацію електронної петиції НІ піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць в зимовий період, яка набрала необхідні 500 голосів буквально за кілька днів.

Відповідь на цю петицію була такою:

17 травня 2018 року на пленарному засіданні Львівської міської ради депутатами було підтримано проект ухвали про підтримку електронної петиції “Ні піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий період”. Міський голова доручив департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради розробити дорожню карту вирішення проблем, які порушені петицією.

Це на якийсь час вселило дуже обережну надію, але риторика на засіданні комісії, яка це питання обговорювала, розставила все по місцях. Вкотре все крутилося довкола того, що щебеневий відсів, як альтернатива піску на тротуарах це не для наших людей, клімату та водовідведення, надто дорого і взагалі проблема надумана. Зрештою тоді вирішили в порядку експерименту спробувати якісь інші технології у Галицькому районі. В масштабах міста цей половинчастий експеримент наврядчи принесе видимий ефект і в результаті все, схоже, залишиться по-старому попри всі обурення та петиції. Фото згори зроблене якраз вчора — практично по всьому місту тротуари знову засипані купами піску, які швидко перетворюються на болото.

Схоже, ближчими роками ідея такої футболки не втратить актуальності.

Історія №2

Днями у інтернетах проскочила радісна новина, що скоро з динаміків львівських трамваїв знову почнуть грати колядки. Це повторюється щороку і як і у випадку з піском у якийсь момент перейшло межі розумного, а що занадто, то не здраво. Минулоріч це досягло апогею — колядки з динаміків лилися у вуха пасажирів безперервно, чергуючись ще й з якимись пласкими жартами. Це могло би було прикольно один раз, але коли їздиш трамваями щодня і протягом місяця слухаєш той самий незмінний репертуар — око мимоволі починає сіпатись.

В якийсь момент мені захотілося перевірити ставлення до цього інших людей — можливо безперервний потік звукового шуму у трамваях напружував лише мене? Тоді я запустив інтернет-опитування, на яке відповіло більше тисячі людей (1036, якщо бути зовсім точним). Детальні результати можна переглянути за цим посиланням, але стосовно музики та колядок більшість тих, хто користується громадським транспортом щодня, відповіли негативно.

Звісно, це не було офіційним репрезентативним опитуванням, але за відсутністю будь-яких інших воно могло би принаймні стати сигналом ще раз переглянути ідею та критично її оцінити. Натомість речник ЛЕТу взявся доводити, що безперервні трамвайні колядки подобаються абсолютно всім, посилаючись на кількість лайків під новиною. Не сумнівіаюся, що навіть якби справді репрезентативне опитування раптом з’явилося, його результати все одно би проігнорували, якби вони не співпадали з вже прийнятим рішенням. Бо багато хто вважає, що враховувати критику та змінювати рішення під впливом аргументів це вияв слабкості. І не важливо про що дискусія.

До речі, стало цікаво, що ж то за такий молодий львівський співак, піснями якого хоче ощасливити своїх пасажирів Львівелектротранс. Знайшов на Ютубі кілька записів, переглянув і подумав, що мабуть краще на якийсь час пересісти на маршрутки. Для Львівелектротрансу це не буде великою втратою.Взагалі сумно це якось. Ці два маленькі приклади і ще чимало інших ніби привчають до думки, що найпростіший шлях до того, щоби твою думку проігнорували чи спустили на гальмах — це намагатися бути конструктивним та не створювати скандалів. Ти не кричиш, не палиш шини та не виламуєш двері? Дякуємо за вашу позицію, ваша думка дуже важлива для нас.

Дивіться також:

Про зимовий догляд за вулицями. Чи є альтернатива піску?

Звуки у громадському транспорті Львова: результати опитування

Tags: #львів, так і живем

Originally published at alex-shutyuk.livejournal.com.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.